CVJETNICA

1. Ulazimo u Veliki tjedan. Svete mise u ponedjeljak, utorak, srijedu i četvrtak te obredi Velikog petka su u 18.00h. Na Veliku subotu je uskrsno bdijenje u 20.00h. Na Uskrs, mise su u 08.00 i 11.00 u župnoj crkvi, te u 09.30 u Đurićima.

Prilika za ispovijed je još u ponedjeljak, utorak i srijedu, pola sata prije mise.

2. U utorak nastavljamo pobožnost trinaest utoraka svetome Antunu. Taj dan misu slavi p. Christoph Horn, duhovnik Schönstattskog pokreta. Pozivam sve članove da dođu na misu i susret.

3. Pobožnost križnog puta u našoj župi:

Nedjelja, danas, u 16.00 sati na Šumanovcima.
Srijeda u 17.30h u našoj župnoj crkvi – sva djeca su obavezna doći!
Petak u 09.00 u župnoj crkvi.

Potičem i pozivam da se odazovemo na ovu tako lijepu pobožnost i pratimo Isusa na Njegovom križnom putu.

4. Ispovijed bolesnika je u tijeku. Molim sve za strpljenje.

5. Na Veliku srijedu, nakon mise, pozivam sve ministrante na susret. Obavezno doći!

VAZMENO TRODNEVLJE:
VELIKI ČETVRTAK – MISA VEČERE GOSPODNJE; 18.00h. Pod misom je obred pranja nogu, a nakon mise je Getsemanska ura.
VELIKI PETAK – strogi post i nemrs. Prijepodne, u 09h, pobožnost križnoga puta. Obredi počinju u 18.00h.
VELIKA SUBOTA – od 09.00 – 20.00 imamo mogućnost doći pokloniti se Isusu u Božjem grobu. Pozivam sve da nađete vremena za dolazak i molitvu. Blagoslov jela je u 16.00, a u Đurićima u 16.30h. Vazmeno bdijenje započinje u 20.00h. Ponesimo svijeće koje ćemo zapaliti na uskrsnoj svijeći.
Pozivam sve vjernike da se još više uključe u ove najsvetije dane naše vjere.

6. Akcija za poplavljene. Ovih dana mogli ste vidjeti kako su mnogi u našoj domovini doživjeli poplavu. Iz razloga što mi ovdje imamo to iskustvo i što su nam mnogi pomogli kada nam je bilo najteže – pozivam vas da s svoj novčani prilog, koliko tko može, do uskrsa donesete u župni ured. Potaknite svoje susjede, prijatelje rodbinu da preko vas čuju ovu informaciju i da se svi uključimo, jer osjećam da smo to dužni. Pokažimo svoju solidarnost. Zajedno možemo puno. Iza uskrsa – direktno ćemo odnijeti našu novčanu pomoć nastradalima.